Grass‑Fed Whey Protein
– z mlieka kráv kŕmených trávou z udržateľných chovov, sladený steviol‑glykozidmi zo stévie, ultrafiltrovaný pri nízkych teplotáchGrass‑Fed Whey Protein
– z mlieka kráv kŕmených trávou z udržateľných chovov, sladený steviol‑glykozidmi zo stévie, ultrafiltrovaný pri nízkych teplotách
každým dňom
každým dňom
každým dňom
každým dňom
každým dňom
každým dňom
Z proteínu môžu profitovať všetci,
nielen športovci
Porovnaj si náš grass‑fed proteín s konkurenciou
| Vilgain® Grass‑Fed Whey Protein | Bežný srvátkový proteínový koncentrát |
|---|---|
Sladidlo |
|
| So steviol‑glykozidmi, sladidlami prírodného pôvodu | Syntetické sladidlá (sukralóza, acesulfám K) |
Dochutenie |
|
| Prírodná aróma a suroviny | Umelé arómy |
Spôsob spracovania |
|
| Šetrná ultrafiltrácia za nízkych teplôt | Neznámy |
Pôvod mlieka |
|
| Voľne sa pasúce kravy vo Veľkej Británii | Neznámy |
Farbivá |
|
| Žiadna | Syntetické farbivá |
Namiesto sukralózy steviol‑glykozidy z listov stévie
Z rastliny stévie získavame vysoko hodnotné sladidlo obsahujúce steviol‑glykozidy, ktoré sú 200–300× sladšie ako cukor. Neovplyvňujú hladinu krvného cukru a sú považované za bezpečné nízkokalorické sladidlo prírodného pôvodu.
Prečo steviol‑glykozidy áno a sukralóza nie?
| ✅Steviol‑glykozidy | ❌Sukralóza | |
|---|---|---|
| Vplyv na hladinu cukru | Nemá žiadny vplyv na hladinu cukru | Možný negatívny vplyv na hladinu cukru |
| Sladivosť | Stredná sladivosť | Vysoká sladivosť |
| Vplyv na mikrobióm | Nemá negatívny vplyv na mikrobióm | Možný negatívny vplyv na mikrobióm |
⬆️ Plnohodnotné bielkoviny
s excelentnou využiteľnosťou pre telo
Srvátkový proteín sa vyznačuje jednou z najvyšších biodostupností medzi proteínmi. Vďaka kompletnému spektru aminokyselín a vysokému podielu BCAA poskytuje základ na stimuláciu svalového rastu.
Porovnanie vstrebateľnosti proteínových koncentrátov na škále DIAAS*[1]
Chudé hovädzie mäso
Srvátkový proteínový koncentrát
Hrachový proteín
* DIAAS: Digestible Indispensable Amino Acid Score (Internacionálne uznávaná metóda na meranie kvality proteínov)
Pravidelne testované v nezávislých laboratóriách 🔬
Zloženie proteínov je testované v laboratóriu. Vďaka tomu ti môžeme zaručiť spoľahlivé informácie o telu nebezpečných látkach.
- [1] Table 1 PDCAAS and DIAAS scores, the limiting amino acid assessed by the amino acid reference ratio for selected proteins (otvorí sa v novom okne)
- [2] Table 1 PDCAAS and DIAAS scores, the limiting amino acid assessed by the amino acid reference ratio for selected proteins (otvorí sa v novom okne)
* Schválené zdravotné tvrdenie podľa Nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012. Priaznivý účinok sa dosiahne pri konzumácii bielkovín ako súčasti pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.
Ingrediencie
Ultrafiltrovaný srvátkový proteínový koncentrát (mlieko, emulgátor: slnečnicový lecitín) 95 %, kakaový prášok 4 %, prírodná aróma, sladidlo : steviol‑glykozidy.
Upozornenie pre alergikov: Alergény sú vyznačené tučným písmom v zložení produktu. Môže obsahovať stopy škrupinových plodov a arašidov.
Ingrediencie
Ultrafiltrovaný srvátkový proteínový koncentrát ( mlieko, emulgátor: slnečnicový lecitín) 97 %, mrazom sušený banán prášok (3%), prírodná aróma, sladidlo: steviol‑glykozidy.
Upozornenie pre alergikov: Alergény sú vyznačené tučným písmom v zložení. Môže obsahovať stopy škrupinových plodov a arašidov.
Ingrediencie
Ultrafiltrovaný nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát (mlieko), emulgátor (slnečnicový lecitín).
Upozornenie pre alergikov: Alergény sú vyznačené tučným písmom v zložení. Môže obsahovať arašidy a škrupiny.
Ingrediencie
Ultrafiltrovaný nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát (mlieko, emulgátor: slnečnicový lecitín) (98 %), prírodná aróma, mletá vanilka 0,2 %, sladidlo: steviol‑glykozidy.
Upozornenie pre alergikov: alergény sú vyznačené tučným písmom v zložení. Môže obsahovať arašidy a škrupinové plody.
Ingrediencie
Srvátkový proteínový koncentrát (mlieko, emulgátor: slnečnicový lecitín), 91 %, mrazom sušené jahody v prášku 6 %, prírodná aróma, sladidlo: steviol‑glykozidy.
Upozornenie pre alergikov: Alergény sú vyznačené tučným písmom v zložení. Môže obsahovať škrupiny a arašidy.
Ingrediencie
Ultrafiltrovaný srvátkový proteínový koncentrát 96 % (mlieko, emulgátor: slnečnicový lecitín), prírodné arómy, škorica mletá 1,2 %, sladidlo: steviol‑glykozidy.
*z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
Upozornenie pre alergikov: alergény sú vyznačené tučným písmom v zložení. Môže obsahovať arašidy a škrupiny.
Ingrediencie
Ultrafiltrovaný nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát (91%) (mlieko, slnečnicový lecitín), jahody mrazom sušené v prášku (6%), prírodná aróma, guarová guma (zahusťovadlo), sladidlo na báze steviol‑glykozidov.
Upozornenie pre alergikov: alergény sú vyznačené tučným písmom v zložení. Môže obsahovať arašidy a škrupinové plody.
Ingrediencie
Ultrafiltrovaný srvátkový proteínový koncentrát 92 % (mlieko, emulgátor: slnečnicový lecitín), prírodná aróma, farbivo: karamel, Himalájska soľ 1 %, sladidlo: steviol‑glykozidy.
Upozornenie pre alergikov: alergény sú vyznačené tučným písmom v zložení. Môže obsahovať arašidy a škrupiny.
Ingrediencie
Ultrafiltrovaný srvátkový proteínový koncentrát 98 % (mlieko, emulgátor: slnečnicový lecitín), prírodné arómy, koncentrát spiruliny a svetlice, sladidlo: steviol‑glykozidy zo stévie.
Upozornenie pre alergikov: Alergény sú vyznačené tučným písmom v zložení produktu. Môže obsahovať arašidy a škrupiny.
Ingrediencie
Ultrafiltrovaný srvátkový proteínový koncentrát 93 % (mlieko, emulgátor: slnečnicový lecitín), prírodné arómy, sladidlo: steviol‑glykozidy zo stévie.
Upozornenie pre alergikov: Alergény sú vyznačené tučne v zložení produktu. Môže obsahovať arašidy a škrupinové plody.
Kalorické tabuľky
| 100 g | 30 g | |
| Energetická hodnota | 1666 kJ / 394 kcal | 500 kJ / 118 kcal |
| Tuky | 5,8 g | 1,8 g |
| - z toho nasýtené mastné kyseliny | 3,7 g | 1,1 g |
| Sacharidy | 12 g | 3,7 g |
| - z toho cukry | 7,4 g | 2,2 g |
| Bielkoviny | 73 g | 22 g |
| Soľ | 0,50 g | 0,10 g |
Profil aminokyselín:
| 100 g* | |
| Esenciálne aminokyseliny | |
| Isoleucín | 6,3 g |
| Leucín | 10,5 g |
| Lyzín | 8,8 g |
| Metionín | 2,1 g |
| Fenylalanín | 3,2 g |
| Treonín | 7 g |
| Tryptofán | 1,7 g |
| Valín | 6 g |
| Semiesenciálne aminokyseliny | |
| Histidín | 1,7 g |
| Arginín | 2,6 g |
| Neesenciálne aminokyseliny | |
| Kyselina asparágová | 11 g |
| Glutamín | 17,7 g |
| Glycín | 1,9 g |
| Alanín | 5 g |
| Prolín | 6,5 g |
| Serín | 4,7 g |
| Tyrozín | 2,9 g |
| Cysteín | 2,1 g |
*Jedná sa o obsah aminokyselín na 100 g bielkovín.
Kalorické tabuľky
| 100 g | 30 g | |
| Energetická hodnota | 1679 kJ / 396 kcal | 503 kJ / 119 kcal |
| Tuky | 6,1 g | 1,8 g |
| - z toho nasýtené mastné kyseliny | 3,9 g | 1,2 g |
| Sacharidy | 8,5 g | 2,6 g |
| - z toho cukry | 7,7 g | 2,3 g |
| Bielkoviny | 77 g | 23 g |
| Soľ | 0,45 g | 0,14 g |
Profil aminokyselín:
| 100 g* | |
| Esenciálne aminokyseliny | |
| Isoleucín | 6,3 g |
| Leucín | 10,5 g |
| Lyzín | 8,8 g |
| Metionín | 2,1 g |
| Fenylalanín | 3,2 g |
| Threonin | 7 g |
| Tryptofán | 1,7 g |
| Valín | 6 g |
| Semiesenciálne aminokyseliny | |
| Histidín | 1,7 g |
| Arginín | 2,6 g |
| Neesenciálne aminokyseliny | |
| Kyselina asparagová | 11 g |
| Glutamín | 17,7 g |
| Glycín | 1,9 g |
| Alanín | 5 g |
| Prolín | 6,5 g |
| Serín | 4,7 g |
| Tyrozín | 2,9 g |
| Cysteín | 2,1 g |
*Jedná sa o obsah aminokyselín na 100 g bielkovín.
Kalorické tabuľky
| 100 g | 30 g | |
| Energetická hodnota | 1655 kJ / 391 kcal | 497 kJ / 117 kcal |
| Tuky | 5,7 g | 1,7 g |
| - z toho nasýtené mastné kyseliny | 3,7 g | 1,1 g |
| Sacharidy | 13,3 g | 4 g |
| - z toho cukry | 8,4 g | 2,5 g |
| Bielkoviny | 71,6 g | 21,5 g |
| Soľ | 1,4 g | 0,40 g |
Profil aminokyselín:
| 100 g* | |
| Esenciálne aminokyseliny | |
| Isoleucín | 6,3 g |
| Leucín | 10,5 g |
| Lyzín | 8,8 g |
| Metionín | 2,1 g |
| Fenylalanín | 3,2 g |
| Threonin | 7 g |
| Tryptofán | 1,7 g |
| Valín | 6 g |
| Semiesenciálne aminokyseliny | |
| Histidín | 1,7 g |
| Arginín | 2,6 g |
| Neesenciálne aminokyseliny | |
| Kyselina asparagová | 11 g |
| Glutamín | 17,7 g |
| Glycín | 1,9 g |
| Alanín | 5 g |
| Prolín | 6,5 g |
| Serin | 4,7 g |
| Tyrozín | 2,9 g |
| Cysteín | 2,1 g |
*Jedná sa o obsah aminokyselín na 100 g bielkovín.
Kalorické tabuľky
| 100 g | 30 g | |
| Energetická hodnota | 1655 kJ / 391 kcal | 497 kJ / 117 kcal |
| Tuky | 6 g | 1,8 g |
| - z toho nasýtené mastné kyseliny | 3,9 g | 1,2 g |
| Sacharidy | 8,8 g | 2,7 g |
| - z toho cukry | 7,4 g | 2,2 g |
| Vláknina | 0,8 g | 0,2 g |
| Bielkoviny | 75,1 g | 22,5 g |
| Soľ | 0,4 g | 0,1 g |
Profil aminokyselín:
| 100 g* | |
| Esenciálne aminokyseliny | |
| Isoleucín | 6,3 g |
| Leucín | 10,5 g |
| Lyzín | 8,8 g |
| Metionín | 2,1 g |
| Fenylalanín | 3,2 g |
| Threonin | 7 g |
| Tryptofán | 1,7 g |
| Valin | 6 g |
| Semiesenciálne aminokyseliny | |
| Histidín | 1,7 g |
| Arginín | 2,6 g |
| Neesenciálne aminokyseliny | |
| Kyselina asparagová | 11 g |
| Glutamín | 17,7 g |
| Glycín | 1,9 g |
| Alanín | 5 g |
| Prolín | 6,5 g |
| Serin | 4,7 g |
| Tyrozín | 2,9 g |
| Cysteín | 2,1 g |
*Jedná sa o obsah aminokyselín na 100 g bielkovín.
Kalorické tabuľky
| 100 g | 30 g | |
| Energetická hodnota | 1650 kJ / 390 kcal | 495 kJ / 117 kcal |
| Tuky | 5,9 g | 1,8 g |
| - z toho nasýtené mastné kyseliny | 3,7 g | 1,1 g |
| Sacharidy | 12,1 g | 3,6 g |
| - z toho cukry | 10,3 g | 3,1 g |
| Bielkoviny | 72 g | 22 g |
| Soľ | 0,4 g | 0,1 g |
Profil aminokyselín:
| 100 g* | |
| Esenciálne aminokyseliny | |
| Isoleucín | 6,3 g |
| Leucín | 10,5 g |
| Lyzín | 8,8 g |
| Metionín | 2,1 g |
| Fenylalanín | 3,2 g |
| Threonin | 7 g |
| Tryptofán | 1,7 g |
| Valin | 6 g |
| Semiesenciálne aminokyseliny | |
| Histidín | 1,7 g |
| Arginín | 2,6 g |
| Neesenciálne aminokyseliny | |
| Kyselina asparagová | 11 g |
| Glutamín | 17,7 g |
| Glycín | 1,9 g |
| Alanín | 5 g |
| Prolín | 6,5 g |
| Serin | 4,7 g |
| Tyrozín | 2,9 g |
| Cysteín | 2,1 g |
*Jedná sa o obsah aminokyselín na 100 g bielkovín.
Kalorické tabuľky
| 100 g | 30 g | |
| Energetická hodnota | 1644 kJ / 389 kcal | 493 kJ / 117 kcal |
| Tuky | 6,1 g | 1,8 g |
| - z toho nasýtené mastné kyseliny | 3,9 g | 1,2 g |
| Sacharidy | 7,3 g | 2,2 g |
| - z toho cukry | 7,3 g | 2,2 g |
| Bielkoviny | 76,2 g | 22,8 g |
| Soľ | 0,4 g | 0,1 g |
Profil aminokyselín:
| 100 g* | |
| Esenciálne aminokyseliny | |
| Isoleucín | 6,3 g |
| Leucín | 10,5 g |
| Lyzín | 8,8 g |
| Metionín | 2,1 g |
| Fenylalanín | 3,2 g |
| Threonin | 7 g |
| Tryptofán | 1,7 g |
| Valin | 6 g |
| Semiesenciálne aminokyseliny | |
| Histidín | 1,7 g |
| Arginín | 2,6 g |
| Neesenciálne aminokyseliny | |
| Kyselina asparagová | 11 g |
| Glutamín | 17,7 g |
| Glycín | 1,9 g |
| Alanín | 5 g |
| Prolín | 6,5 g |
| Serin | 4,7 g |
| Tyrozín | 2,9 g |
| Cysteín | 2,1 g |
*Jedná sa o obsah aminokyselín na 100 g bielkovín.
Kalorické tabuľky
| 100 g | 30 g | |
| Energetická hodnota | 1721 kJ / 407 kcal | 516 kJ / 122 kcal |
| Tuky | 6,2 g | 1,9 g |
| - z toho nasýtené mastné kyseliny | 4 g | 1,2 g |
| Sacharidy | 7,5 g | 2,3 g |
| - z toho cukry | 7,5 g | 2,3 g |
| Bielkoviny | 78 g | 23 g |
| Soľ | 0,46 g | 0,14 g |
Profil aminokyselín:
| 100 g* | |
| Esenciálne aminokyseliny | |
| Isoleucín | 6,3 g |
| Leucín | 10,5 g |
| Lyzín | 8,8 g |
| Metionín | 2,1 g |
| Fenylalanín | 3,2 g |
| Threonin | 7 g |
| Tryptofán | 1,7 g |
| Valin | 6 g |
| Semiesenciálne aminokyseliny | |
| Histidín | 1,7 g |
| Arginín | 2,6 g |
| Neesenciálne aminokyseliny | |
| Kyselina asparagová | 11 g |
| Glutamín | 17,7 g |
| Glycín | 1,9 g |
| Alanín | 5 g |
| Prolín | 6,5 g |
| Serin | 4,7 g |
| Tyrozín | 2,9 g |
| Cysteín | 2,1 g |
*Jedná sa o obsah aminokyselín na 100 g bielkovín.
Kalorické tabuľky
| 100 g | 30 g | |
| Energetická hodnota | 1675 kJ / 396 kcal | 502 kJ / 119 kcal |
| Tuky | 6 g | 1,8 g |
| - z toho nasýtené mastné kyseliny | 3,9 g | 1,2 g |
| Sacharidy | 9,8 g | 2,9 g |
| - z toho cukry | 9 g | 2,7 g |
| Bielkoviny | 75,5 g | 22,6 g |
| Soľ | 0,4 g | 0,1 g |
Profil aminokyselín:
| 100 g* | |
| Esenciálne aminokyseliny | |
| Isoleucín | 6,3 g |
| Leucín | 10,5 g |
| Lyzín | 8,8 g |
| Metionín | 2,1 g |
| Fenylalanín | 3,2 g |
| Threonin | 7 g |
| Tryptofán | 1,7 g |
| Valin | 6 g |
| Semiesenciálne aminokyseliny | |
| Histidín | 1,7 g |
| Arginín | 2,6 g |
| Neesenciálne aminokyseliny | |
| Kyselina asparagová | 11 g |
| Glutamín | 17,7 g |
| Glycín | 1,9 g |
| Alanín | 5 g |
| Prolín | 6,5 g |
| Serin | 4,7 g |
| Tyrozín | 2,9 g |
| Cysteín | 2,1 g |
*Jedná sa o obsah aminokyselín na 100 g bielkovín.
Kalorické tabuľky
| 100 g | 30 g | |
| Energetická hodnota | 1680 kJ / 398 kcal | 504 kJ / 119 kcal |
| Tuky | 6,8 g | 2 g |
| - z toho nasýtené mastné kyseliny | 4,3 g | 1,3 g |
| Sacharidy | 8,3 g | 2,5 g |
| - z toho cukry | 7,8 g | 2,3 g |
| Bielkoviny | 75,1 g | 22,5 g |
| Soľ | 0,4 g | 0,1 g |
Profil aminokyselín:
| 100 g* | |
| Esenciálne aminokyseliny | |
| Isoleucín | 6,3 g |
| Leucín | 10,5 g |
| Lyzín | 8,8 g |
| Metionín | 2,1 g |
| Fenylalanín | 3,2 g |
| Threonin | 7 g |
| Tryptofán | 1,7 g |
| Valin | 6 g |
| Semiesenciálne aminokyseliny | |
| Histidín | 1,7 g |
| Arginín | 2,6 g |
| Neesenciálne aminokyseliny | |
| Kyselina asparagová | 11 g |
| Glutamín | 17,7 g |
| Glycín | 1,9 g |
| Alanín | 5 g |
| Prolín | 6,5 g |
| Serin | 4,7 g |
| Tyrozín | 2,9 g |
| Cysteín | 2,1 g |
*Jedná sa o obsah aminokyselín na 100 g bielkovín.
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 1
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 33
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 33
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 66
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 66
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 33
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 66
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 1
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 66
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 66
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 1
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 66
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 1
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 33
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 1
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 33
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 1
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 10
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 10
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 10
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 33
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 1
Dávkovanie: 30 g (1 sáček)
Dávok v balení: 1
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 33
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 66
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 33
Dávkovanie: 30 g (1 odmerka)
Dávok v balení: 33
Odporúčanie výrobcu
- Náš proteín môžeš pridať napríklad do ovsenej kaše, cesta na pečenie, smoothies alebo do palaciniek či waflí.
- Príprava: Zmiešaj 1 odmerku (30 g) s 200 – 250 ml vody, dobre premiešaj a konzumuj kedykoľvek počas dňa na doplnenie denného príjmu bielkovín.
- Ďalšie praktické využitia nájdeš v našich Aktin receptoch.
| Vhodná doba užívania | Po tréningu / kedykoľvek počas dňa |
| Obľúbená kombinácia | Kreatín, Energy Bar, Omega 3 |
| Pre koho je produkt vhodný | Siloví a fitness športovci, rekreačný šport, ľudia s potrebou podpory bielkovín v jedálničku |
Odporúčania výrobcu
- Náš proteín môžeš pridať napríklad do ovsenej kaše, cesta na pečenie, smoothies alebo do palaciniek či waflí.
- Príprava: Zmiešajte 1 a pol odmerky (30 g), s 200 vody, dobre premiešajte a konzumujte kedykoľvek počas dňa na doplnenie denného príjmu bielkovín.
- Ďalšie praktické využitie nájdeš u našich receptov.
Návod na použitie
- Pridajte 1 sáčok (30 g) srvátkového proteínového koncentrátu do 200 - 250 ml vody a dobre premiešajte.
Upozornenie
- Nápoj v prášku, so sladidlami.
- Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
- Uchovávajte v suchu a chlade, chráňte pred priamym slnečným žiarením.
- Vilgain s.r.o., Smetanova 1022/19, 602 00 Brno, IČ 29269555.
Upozornenie
- Nápoj v prášku.
- Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
- Uchovávajte v suchu a chlade, chráňte pred priamym slnečným žiarením.
- Vilgain s.r.o., Smetanova 1022/19, 602 00 Brno, IČ 29269555.
Často kladené otázky
-
Grass‑Fed Whey Protein je prémiový srvátkový proteínový koncentrát vyrobený šetrnou ultrafiltráciou pri nízkych teplotách z mlieka kráv, ktoré sú kŕmené trávou po dobu aspoň 10 mesiacov v roku. Poskytuje kompletné aminokyselinové spektrum esenciálnych bielkovín, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu v rastu svalov.
-
Srvátkový proteín je koncentrovaná mliečna bielkovina, teda bežná potravina. Neobsahuje stimulanty ani žiadne aktívne látky, takže sám o sebe pre deti nevhodný nie je. Základom by však vždy mal byť pestrý jedálniček a proteín slúži na doplnenie, nie na nahradenie jedla. Denná potreba bielkovín sa zvyšuje predovšetkým okolo puberty (12‑17 rokov) u dospievajúcich so systematickým tréningom. U týchto jedincov sa odporúčaný príjem pohybuje okolo 1,2-1,5 g na kilogram telesnej hmotnosti. To sa u väčšiny detí dá pokryť mliekom, jogurtom, tvarohom, vajcami, rybami, mäsom alebo strukovinami. Ak sa to nedarí, napríklad keď dieťa nedoje, nemá po tréningu chuť na jedlo alebo trénuje skoro ráno, má zmysel zaradiť jednu porciu denne, teda približne 20-25 g bielkovín. Viac nie je potrebné. U mladších detí odporúčame dávkovanie prebrať s pediatrom.
-
Áno, proteín je vhodný na užívanie počas tehotenstva a dojčenia; v prípade potreby sa poraďte so svojím lekárom a dodržujte odporúčané dávkovanie.
-
Obsah laktózy v srvátkovom proteínovom koncentráte je maximálne 10 % (v priemere 7,5 %). Pri proteínových izolátoch to býva spravidla menej, a to okolo 1‑3 %.
-
Je sladený sladidlami prírodného pôvodu steviol‑glykozidy zo stévie namiesto sladidiel syntetického pôvodu (napr. sukralózy alebo acesulfámu K), dochucuje sa prírodnými arómami a neobsahuje žiadne farbivá. Srvátka sa získava šetrnou ultrafiltráciou pri nízkych teplotách z mlieka kráv kŕmených trávou.
-
Proteín obsahuje viac než 70 % bielkovín s kompletným spektrom aminokyselín. Srvátkový koncentrát patrí medzi bielkoviny s vysokou biodostupnosťou – na škále kvality bielkovín DIAAS dosahuje hodnotu 97.
-
Syrovátka pochádza z mlieka kráv, ktoré sú kŕmené trávou minimálne 10 mesiacov v roku. Takéto mlieko má podľa zdroja uvedeného na produktovej stránke priaznivejší profil omega‑3 mastných kyselín, CLA, železa, vitamínu E a niektorých karotenoidov.
-
Áno. Vďaka vysokému obsahu bielkovín a 117 kcal na porciu ľahko zapadne aj do jedálnička s nižším energetickým príjmom. Bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty.
Obľúbené alternatívy
Ako produkt používajú ostatní
Aj ty sa môžeš objaviť v galérii @Vilgain (otvorí sa v novom okne) zmienkou na svojom instagrame.













































